MicroMedicine

MicroMedicine, tanı, tedavi ve klinik araştırmalar alanlarında uygulanmak üzere kan ayrıştırma teknolojileri geliştirme ve ticari kullanıma hazır hale getirme konularında çalışmaktadır. Şirket, mevcut durumda ürün geliştirme aşamasındadır.

MicroMedicine, Massachussetts General Hospital ve Harvard Tıp Okulu akademisyenlerinden Profesör Doktor Mehmet Toner, Doktor Ravi Kapur ve Profesör Doktor Ronald Tompkins tarafından kurulmuş olup dolaylı ortakları arasında Massachusetts General Hospital de bulunmaktadır. OYAK Grubu bünyesine Ekim 2015’te çoğunluk hisseleri alınarak katılan Şirket, Grubun tıbbi teknolojiler alanındaki ilk yatırımı olma özelliğini taşımaktadır.

Dolaylı ortaklarından birinin Amerika’nın en büyük araştırma ve en eski 3. hastanesi olan Massachusetts General Hospital olması ve kurucularının klinik araştırmalar konusundaki tecrübeleri, MicroMedicine’nı başarıya giden yolda destekleyecek niteliklerin başında gelmektedir.

Şirket, ürünlerinde hızlı ve kaliteli geliştirmeler yapabilme adına Stratec Consumables ve Catapult Product Development gibi güçlü ve güvenilir iş ortaklarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Bilgileri
Adres: MicroMedicine Inc., 1440 Main Street, Suite 300, Waltham, Massachusetts 02451 / ABD